Jak často navštěvovat dentální hygienu?

Jak často navštěvovat dentální hygienu?

Důležitost pravidelných návštěv dentální hygieny

Pane jo, ta dentální hygiena. To je přeci ta věc, kterou bychom měli všichni navštěvovat pravidelně, ale většina z nás si na ni vzpomene až ve chvíli, kdy to nejvíc bolí, že? Já jsem byl stejný. Vždycky jsem si říkal: "Ondřej, zubní pasta a kartáček bezpečně schovaný v koupelně je víc než dost." Ale to jsem se mýlil. A jak hrozně.

Co je vlastně dentální hygiena?

Je to místo, kde se nejen že se vám vyčistí zuby, ale také se vám zde provádí prevence před zubním kazem a parodontózou. Jasně, můžete říci, že tohle všechno děláte doma. Ale věřte mi, doma to není to samé. Naše kartáčkování a nitě jsou dobré, ba dokonce zásadní, ale ne nahradí profesionální péči dentální hygieniky. A já této zkušenosti věřím, už jsem se totiž několikrát přesvědčil na vlastní kůži.

Jak často bychom měli navštěvovat dentální hygienu?

Aha, tady jsme u toho nejdůležitějšího. Jak často bychom měli navštěvovat dentální hygienu? Odpověď je jednoduchá: tak často, jak tomu vaše ústa říkají. Někdy, to je dvakrát do roka, někdy může být potřeba jít častěji. Ale upřímně, pokud si myslíte, že můžete přeskočit návštěvu jen proto, že vaše zuby nebolí, je to zbláznění. Já to tak dělal. A víte, co se stalo? Not good.

Zkušenost z vlastního života

Vyprávět osobní historky je mnohem zajímavější než učit se znovu a znovu o významu `2x2 = 4`, takže tady je příběh. Jednoho dne, zrovna když jsem se chystal jít na svůj oblíbený burger, jsem cítil, jak mi v puse něco praská. Nejdříve jsem si myslel, že je to kus ledových kostek, ale když jsem cítil tu nezaměnitelnou žvýkavou konzistenci, věděl jsem, že je to něco jiného. Byla to polovina mého zubu.

Představte si, scházím se s Lucií, mojí manželkou, na burgeru a já si najednou lámám zuby na dalším soustu. To byla ta kapka, která přetekla pohár mé lenosti a donutila mě zajít na dentální hygienu. Po několika návštěvách a ošetřeních, které byly více než nepříjemné, mi bylo jasné, že bych na to měl chodit pravidelně.

Vliv stravy na zubní hygienu a počet návštěv zubní hygieny

Tušili jste, že strava, kterou jíte, má rozhodující vliv na počet návštěv dentální hygieny? V mém případě to byly sladkosti a ta zapeklá chuť na slané. K tomu všemu ještě sodovka a jiné nápoje plné cukru. Pak se vás ptají, proč máte díry v zubech...ale já jsem byl naivní a myslel jsem si, že si s tím kartáček poradí. Jaké naivní umění!

Zajímavá fakta a tipy o stravě a dentální hygieně

Poradím vám jednu věc - zapomeňte na ty nesmyslné strachy o cukru. Fakt je, že cukr není v zubní hygieně vaším největším nepřítelem. Problém je v kyselině. Kyselina je ta zlá bestie, která má schopnost odlupovat sklovinu a zanechat prázdnotu, kterou pak cukr zaplní a vytvoří díru. A ty sodovky, které milujeme, znáte je? Jsou plné kyselin. Říkám vám, to je jako hrat si s otevřeným ohněm.

Údržba vlastní ústní hygieny mezi návštěvami dentální hygieny

Ale co jsem se naučil - a vy si to vezměte k srdci - je, že vaše péče o ústa nekončí okamžikem, kdy opustíte dveře ordinace dentální hygieny. Je to neustály proces. Každý den, každou hodinu, každou minutu. Pokud chcete udržet zuby zdravé a předejít dalším zlomeninám jako já, je třeba k zubní péči přistupovat vážně.

Opatření a tipy pro domácí ústní hygienu

Vy si říkáte, jak na to? To je jednoduché. Kartáček - používejte ho ráno a večer a po každém jídle, pokud to jde. Zubní nit - zcela zásadní, protože zuby máme vskutku blízko u sebe. Ústní voda - skvělý pomocník, který dosáhne tam, kam se kartáček nedostane. A samozřejmě, choďte na pravidelné kontroly. Nečekejte, až se zlomí zub při obědě.

A tak, moji milí, je důležité chodit na dentální hygienu tak často, jak to jen jde. A věřte, že i vaše ústa vám za to poděkují.

Napsat komentář ( Všechna pole jsou povinná )